Beypazarı ve Yöresi Festivali Hazırlıkları Sürüyor

 

8-9-10 Haziran tarihleri arasında 13.sü gerçekleştirilecek olan “Beypazarı ve Yöresi Festivali” için Beypazarı Belediyesi’nde hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye’nin her bölgesinden gelecek ziyaretçiler, özellikle de Ankaralı’lar Beypazarı’ndaki kültürler buluşmasına akın edecekler.  Geçen yıl 130 Binin üzerinde ziyaretçinin katıldığı Beypazarı Festivali’ne bu yıl daha fazla katılımın olması bekleniyor.

Kültürler Beypazarı’nda buluşacak

Yabancı konuk ülkeler ve belediyeler halk oyunları gösterileriyle festivale renk katacaklar. Üç gün boyunca şehrin farklı bölgelerinde halk oyunları gösterileri sunacak olan yabancı ülke temsilcileri, farklı kültürlerin halk danslarından örnekler sunacak .

Kültür Festivallerinin vazgeçilmezleri sergiler bu yılda festivalde yerini alacak. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da çok sayıda sanatçının fotoğraf ve resim sergileri festivalin sanatsal yönünü ortaya koyacak.

Beypazarı’nın simgesi olan havuç konseptli yarışmaların yanında farklı yarışmalarda yapılacak. Festival, ünlü mankenlerin katılımıyla yapılacak yöresel kıyafet ve yöresel takı defileleri ile tam bir şenlik havasına dönüştürülecek.

Yöresel Kültürler bir arada olacak

Çevre il ve ilçelerin yanı sıra bu yıl ülkemizin değişik yörelerinden katılacak 40’ı aşkın farklı il ve ilçe Belediyeleri festivalde yer alarak kendi yörelerine özgü ürünleri tanıtacaklar. Festival için hummalı çalışmaların sonuna yaklaştıklarını belirten Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp; festivalin büyük bir coşkuyla kutlanacağının altını çizerken katılımcıların daha önce gidip görme fırsatı bulamadıkları yöreler hakkında bilgi sahibi olacaklarını, o yörelere has lezzetleri tadabileceklerini söyledi.

Bu yıl şehir stadyumunda festivalin ikinci günü akşamı Beypiliç sponsorluğunda şehir stadında düzenlenecek konserlerle dopdolu geçecek festival için işletmeler de hazırlıklarını tamamladı.