Festival Programı

BEYPAZARI FESTİVALİ PROGRAMI

 

 “BEYPAZARI VE YÖRESİ FESTİVALİ” 08 –09 – 10 HAZİRAN 2012

05-08 Haziran 2012                                                                                                 BEYGEM

“Kültürel Kalkınmada Uluslararası Diyalogların Rolü” Çalıştayı                         09.00 – 18.00

(Azarbeycan – Belarus – Gürcistan – İtalya – Kosova – Slovakya)

06-07-08-09 Haziran 2012                                                                                SEMT PAZARI

Ankara Büyükşehir Belediyesi “Mahallede Şenlik Var Panayırı”                    11.00 – 20.00

1.Gün Festival Programı(08 Haziran 2012)- CUMA

“BEYPAZARI H.E.M MÜDÜRLÜĞÜ YIL SONU SERGİSİ” AÇILIŞI 
10:30 – 12:30    

BEYPAZARI BLD. GENÇLİK SPOR – İŞİTME ENGELLİ TÜRK MİLLİ FUTBOL TAKIMI KARŞILAŞMASI         15.00       ŞEHİR STADI

 

SERGİLERİN AÇILIŞARI

AYSEN KARATEKE 35. KİŞİSEL RESİM SERGİSİ “KAHVE İLE DÜŞ GEZİSİ”   Halkevi Sahne

TARİHİ BEYPAZARI KONAKLARI KARMA MİNYATÜR SERGİSİ                                          Halkevi

HAYRİ ÇANAK YAĞLI BOYA RESİM SERGİSİ                                                                 Halkevi
MUSTAFA ERYÜCEL RESİM SERGİSİ                                                                                İmaret Dükkan

BEYPAZARI YAZAR VE ŞAİRLERİ İMZA GÜNÜ                                                                            İmaret Dükkan
AYTEN BEKTİK YAĞLI BOYA RESİM SERGİSİ                                                                             İmaret Dükkan

                                                              

ATATÜRK PARKI SAHNESİ 

15:00 BULGARİSTAN HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ
15.15 UKRAYNA HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ
15.30 MAKEDONYA HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

15.45 BEYGEM KONSERİ

16.30 TAKLİT SHOW
16:45 MUPPET SHOW
17.00 BEYGEM HALK DANSLARI TOPLULUĞU
17.15 KOMEDİ DANS
17.30 ANK. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI
18:30 YARIŞMALAR

19.00 FURAT EMİR KONSERİ

20:00 ADNAN ÇİLESİZ – YILDIZ ÇAM ÖZDEMİR KONSERLERİ (KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU SANTÇILARI)
2.Gün Festival Programı(09 Haziran 201)- CUMARTESİ

AÇILIŞ                                                                                                         10:30 – 11:45                                      ATATÜRK PARKI

Saygı Duruşu

Protokol Konuşmaları
Plaket Töreni

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı
Beypazarı Meslek Lisesi ve Beypazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü “Yöresel Kıyafet Defilesi”

Karaşarlılar Derneği Zeybek Ekibi

 

FESTİVAL KORTEJİ                                                                                                                      12:00                                   

 

BEYPAZARI YÖRESEL GIDA STANTLARI             İRFAN GÜMÜŞEL CADDESİ

 

BEYPAZARI KENT TARİHİ MÜZESİ GEZİSİ                   12:15-12:30                        RÜSTEMPAŞA

 

KONUK İL VE İLÇE BELEDİYELERİN STANTLARI                                       İMARET MEYDANI

ABANA BELEDİYESİ -  ALANYA BELEDİYESİ –AYAŞ BELEDİYESİ – BARTIN BELEDİYESİ – BAYINDIR BELEDİYESİ – BİRGİ BELEDİYESİ – BOZKURT BELEDİYESİ – BULDAN BELEDİYESİ – BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ – ÇANKIRI BELEDİYESİ – ÇAYIRHAN BELEDİYESİ – ÇUBUK BELEDİYESİ – DÜZCE BELEDİYESİ – ELMADAĞ BELEDİYESİ – ERBAA BELEDİYESİ – GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ – İZNİK BELEDİYESİ – KARAŞAR BELEDİYESİ – KEMALİYE BELEDİYESİ – KIBRISCIK BELEDİYESİ – KIZILCABÖLÜK BELEDİYESİ – KONURALP BELEDİYESİ – KOZAN BELEDİYESİ – MURATPAŞA BELEDİYESİ-  NALLIHAN BELEDİYESİ – ODUNPAZARI BELEDİYESİ – ÖDEMİŞ BELEDİYESİ -  SELÇUKLU BELEDİYESİ – SÜRMENE BELEDİYESİ – URUŞ BELEDİYESİ – YENİPAZAR BELEDİYESİ –KÖSELER KÖYÜ DERNEĞİ

EL SANATLARI VE MESLEKLERİ DÜKKANLARI GEZİSİ                                                        HANLARÖNÜ

*TELKARİ İŞLEMECİLİĞİ           *YORGANCI      *BAKIRCI  *SEMERCİ  *YEMENİCİ – *DOKUMACI

 

HAMAM MÜZE AÇILIŞI              14:00                                                                    ALAATTİN SOKAK


TARİH VE KÜLTÜR EVİ GEZİSİ
          13:45  14: 30                                      ALAATTİN SOKAK

Geleneksel Beypazarı Düğün Gösterisi                                                     İstanbul Beypazarılılar Derneği

 

TARİHİ EVLER  - DOĞA EVİ – YAŞAYAN MÜZE GEZİSİ          13:45  14: 30       ALAATTİN SOKAK

 

KÖY ÜRÜNLERİ SATIŞ STANTLARI                                               SULUHAN YANI

 

KÜLTÜRLER BULUŞMASI                                                                  ALAATTİN SOKAK           

9 Ülke Kültürel Tanıtım Stantları

Sokak Sanatçıları

 

MÜZİK VE HALK OYUNLARI GÖSTERİLERİ                 12:00 – 19:00                                                                                             

ATATÜRK PARKI AÇILIŞ SAHNESİ 

12:00 KÖSELER KÖYÜ HALK OYUNLARI EKİBİ

12.30 SİHİRBAZ

13:15 KARAŞARLILAR DERNEĞİ ZEYBEK EKİBİ
13.40 BULGARİSTAN HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ
14.00 UKRAYNA HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ
14.20 MAKEDONYA HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

14.40 BEYGEM HALK DANSLARI TOPLULUĞU

15.00 HAVUÇ YETİŞTİRİCİLİĞİ YARIŞMASI

16.00 GRUP AY-ÇAL KONSERİ

17.15 JONGLÖR
17.30 DENGE SHOW
17.45 KOMEDİ SHOW

18.00 YARIŞMALAR

18.30 GRUP İLLA

MİLLİ PİYANGO 09 HAZİRAN BEYPAZARI ÇEKİLİŞİ                       21:30     ATATÜRK PARKI

19.30 BEYGEM HALK DANSLARI TOPLULUĞU
19.45 MUSTAFA ÖZCAN KONSERİ
20.30 VOLKAN ARSLAN KONSERİ

21:00 BEYPAZARI YÖRESEL KIYAFET VE TAKI DEFİLESİ
22.00 ELİF DOĞAN KONSERİ

RÜSTEMPAŞA SAHNESİ

12:00 KARAŞARLILAR DERNEĞİ ZEYBEK EKİBİ
12:20 BULGARİSTAN HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ
12.40 UKRAYNA HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ
13.15 MAKEDONYA HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

13.30 KÖSELER KÖYÜ HALK OYUNLARI EKİBİ

13:50 BEYGEM HALK DANSLARI TOPLULUĞU

14.15 SİHİRBAZ

14.45 DENGE SHOW

15:15 GRUP İLLA KONSERİ

16:00YARIŞMALAR

16.30 JONGLÖR

16.45 KOMEDİ DANS

17.00 TAKLİT SHOW

18:00 GRUP AY-ÇAL KONSERİ

18.30 UĞUR ÇAY KONSERİ

 

YARIŞMALAR                                                                                              ATATÜRK PARKI

Yöresel Yemek Yarışması                                                                                              10.06.2012           12.30

3. Havuç Güzellik Yarışması                                                                         10.06.2012           15.00

En İyi Havuç Yetiştiricisi Yarışması                                                             09.06.2012           15.00

3. Gün Festival Programı (10Haziran 2012) PAZAR

 

09 -10 Haziran Günleri Açılan Stant ve Sergiler Devam Edecektir

KATILIMCI PLAKET TÖRENİ                                                 10.00-11.00

MÜZİK VE HALK OYUNLARI GÖSTERİLERİ                   11:00 – 19:00                                                                                                             

 

ATATÜRK PARKI SAHNESİ

11:00 BEYGEM KONSER
12:00 PARKUR YARIŞMALAR (BEYPAZARI OLİMPİYATLARI)

12.30 YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI

13:15 MUPPET SHOW

13:45 GRUP RAMİ VE ORKESTRASI

14:45 YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

15.00 HAVUÇ GÜZELLİK YARIŞMASI

16:30 BULGARİSTAN HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

16.50 UKRAYNA HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

17.20 MAKEDONYA HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

17.40 BEYGEM HALK DANSLARI TOPLULUĞU

18.00 GAMZE ÖZEN KONSERİ

19.00 TAYLAN ÜLGER KONSERİ

 

 

RÜSTEMPAŞA SAHNESİ

11:00 ÖDÜLLÜ YARIŞMALAR

11:45 KOMEDİ DANS SHOW

12:15 DENGE SHOW

12.40 KUKİ SHOW

13:30 GAMZE ÖZEN KONSERİ

14:30 PARKUR YARIŞMALARI (BEYPAZARI OLİMPİYATLARI)

15.00 BULGARİSTAN HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

15.15 UKRAYNA HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

15.30 MAKEDONYA HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

15.45 BEYGEM HALK DANSLARI TOPLULUĞU

16:00 GRUP RAMİ VE ORKESTRASI

17.30 TIPATIP SHOW
17.50 MUPPET SHOW

18.15 GRUP İLLA KONSERİ

 

 

BEYPAZARI YÖRESEL ÇOCUK OYUNLARI        11:00 – 17:00                     ATATÜRK PARKI

 

AKŞAM KONSER,LERİ                                                 19:30                            ŞEHİR STADI

Halk Oyunları Gösterileri

Ramazan Çelik Konseri

Havai Fişek Gösterileri

Güzellik Yarışması Ödül Töreni

VOLKAN KONAK KONSERİ